نحوه‌ی تمیزکردن جاروبرقی

همه ما متوجه نقش پررنگ جاروبرقی در تمیزکردن خانه هستیم مخصوصا اگر شما جزء آن دسته از خانواده‌ها باشید که رفت و آمد زیادی دارید و یا فرزندان کوچکی دارید که مدام خانه را کثیف می‌کنند مجبورید استفاده بیشتری از جاروبرقی بکنید، زیرا تمیزکردن خانه با این وسیله بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و همچنین خانه شما به بهترین شکل ممکن تمیز می‌شود.

تمیزکردن جارو‌برقی برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشد موضوع مهمی است در ادامه این مطلب با ویراتولز همراه باشید تا درمورد تمیزکردن قسمت‌های مختلف جاروبرقی آشنا شوید.

وسایل مورد نیاز

  • آب
  • چاقو یا قیچی
  • صابون
  • مواد معطر
  • کیسه نو جاروبرقی

نحوه‌ی شستشو لوله جاروبرقی

در این مرحله باید قسمت‌های جاروبرقی که قابل جداشدن هستند را جدا کنید و با استفاده از یک ماده ضدعفونی کننده این قسمت‌ها را تمیز کنید. برای انجام این‌کار بهتراست از وان حمام استفاده کنید تا راحت‌تر این‌کارها انجام شود.

ازآنجایی‌که ممکن است بعد از مدتی استفاده از جاروبرقی درون لوله جاروبرقی آشغال‌هایی جمع شود، نیاز است بعد از گذشت زمان این مواد اضافی تمیز شود تا جاروبرقی شما بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

نحوه‌ی شستشو کیسه جارو‌برقی

بعد مدتی که کیسه جاروبرقی پرشد چنانچه کیسه جاروبرقی شما یک بار مصرف است باید آن را تعویض کنید و اگر از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده میکنید باید کیسه جاروبرقی را بشویید برای انجام این‌کار باید ماسک بزنید زیرا کیسه جاروبرقی پر از گرد و غبار است که شمارا اذیت می‌کند پس حتما با ماسک این‌کار انجام دهید. بعد از خالی کردن، کیسه جاروبرقی را با آب به طور کامل بشویید و اجازه دهید خشک شود تا یک کیسه جاروبرقی کاملا تمیز داشته باشید.

نحوه‌ی شستشو فیلتر جاروبرقی

درمورد فیلترجاروبرقی دقت داشته باشید که بادقت این قسمت از جاروبرقی را بشویید و با استفاده از آب گرم و صابون ملایم این‌کار را انجام دهید و سپس اجازه دهید فیلتر جاروبرقی کاملا خشک شود. چنانچه مدت زمان طولانی است که فیلتر جاروبرقی را تعویض نکرده‌اید بهتر است یک فیلتر جدید تهیه کنید.

تمیزکردن غلطک جاروبرقی

دقت داشته باشید بعد مدتی که از جاروبرقی استفاده می‌کنید غلطک آن پر از مو و پرز می‌شود چنانچه به ‌موقع اقدام به تمیزکردن این قسمت از جاروبرقی نکنید باعث می‌شود جاروبرقی شما نتواند به خوبی کار خود را انجام بدهد و شما باید با زحمت بیشتری این‌کار را انجام دهید.

برای انجام این‌کار از چاقو و قیچی استفاده کنید و پرز و مو و درکل این ضایعات را از غلطک جاروبرقی جدا کنید.

از بین بردن بوی بد جاروبرقی

در آخر درون جاروبرقی را تمیزکنید و گرد و غبار را با یک دستمال تمیز کنید. چنانچه جاروبرقی بوی بدی می‌دهد چند روز جاروبرقی را باز بگذارید و یا از مواد خوشبوکننده برای از بین بردن بوی ناخوشایند آن استفاده کنید.

معرفی چند نمونه کیسه و فیلترجاروبرقی باکیفیت

معرفی چند نمونه کیسه و فیلترجاروبرقی باکیفیت

مشاهده قیمت و خرید فیلتر جاروبرقی

مشاهده قیمت و خرید کیسه جاروبرقی