تفاوت بین آون توستر و مایکروفر

آون توستر و مایکروفر هردو از لوازمی هستند که امروزه در همه آشپزخانه ها حداقل یکی از آنها یافت میشود. باید گفت که اختراع این دو وسیله کمک شایانی به بشر در جهت پخت و پز غذا کرده است. با استفاده از این وسیله ها آشپزی کردن راحت تر و سریع تر شده است.

هر دوی این وسیله ها تقریبا کارآیی یک فر را دارند اما برخلاف فرها که فضای خانه را گرم میکنند این وسیله ها چنین ایرادی را ندارند. با داشتن آون توستر و یا مایکروفر شما قادر هستید غذاهای خوشمزه زیادی را آماده کنید و نهایت لذت را ببرید.

مشاهده و خرید انواع آون توستر و مایکروفر

حتما سولات زیادی برای شما مصرف کننده عزیز ایجاد شده است. سوالاتی از قبیل اینکه
آون توستر بخریم یا مایکروفر؟

کارآیی کدام یک از آنها بهتر است؟

ضرر استفاده از کدام یک از آنها کمتر است؟

با استفاده هرکدام از این وسیله ها قادر به انجام چه کارهایی هستید؟

پس اگر به دنبال جوابی برای سوالات خود هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آون توستر چیست؟

آون توستر چیست؟

آون توستر ها از نظر ظاهری بسیار شبیه مایکروفرها هستند. اما به لحاظ کاربردی بودن عملکردی مشابه یک فر دارند. آون توستر یک وسیله بسیار کاربردی است که شما با استفاده از آنها میتوانید نان را برشته کنید.

باید گفت که بهترین جایگزین فر، آون توستر میباشد. به دو دلیل آون توستر انتخاب بهتری است. یک : در آشپزخانه ممکن است فضای کافی برای قرار دادن فر نباشد دو اینکه در بعضی از اشپزخانه ها لوله کشی گاز مناسبی وجود نداشته باشد درنتیجه آون توسترها اینجاست که به کمک ما می آیند.

مشاهده و خرید انواع آون توستر و مایکروفر

آون توسترها به علت اینکه سایز کوچکتری نسبت به فرها دارند به سرعت گرم میشوند. در نتیجه شما برای اینکه بخواهید غذا را با استفاده از آنها گرم کنید بسیار راحت هستید.

آون توستر چیست؟

تمیز کردن آون توستر ها بسیار راحت میباشد. ممکن است این موضوع برای شما اهمیتی نداشته باشد اما باید گفت که هیچ فردی علاقه ندارد که وسیله ای مثل فر را تمیز کند. همچنین ممکن تمیز کردن آنها برای شما خطراتی داشته باشد. اما چون آون توستر ها کوچک هستند تمیز کردن آنها بسیار راحت است.

از همه این ها مهمتر اینکه آون توستر ها دمای آشپزخانه را بالا نمیبرند و این موضوع برای روزهای گرم تابستان بسیار به چشم می آید.

مشاهده و خرید انواع آون توستر و مایکروفر

از بهترین مارک های آون توستر می توان به آون توستر فلر، آون توستر پارس خزر، آون توستر فیلیپس و … اشاره کرد.

مصرف برق بالا، گنجایش کم و داغ شدن بدنه خارجی از معایب این دستگاه میباشد.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر چیست؟

مایکروفر ها نسبت به آون توستر ها شناخته شده تر هستند. این وسیله تقریبا در اکثر آشپزخانه ها وجود دارد. و همه روزه نیازهای افراد را برطرف میکنند. مخصوصا برای گرم کردن نان و یا غذا بسیار کاربردی است.

مایکروفرها بسیار کم مصرف هستند و بدنه آنها داغ نمیشود در واقع تمام انرژی را صرف پخت غذا میکنند.

گنجایش آنها نسبت به آون توسترها بیشتر است.

مشاهده و خرید انواع آون توستر و مایکروفر

مایکروفر ها با استفاده از المنت های تابشی و امواج مایکرو عمل طبخ انواع غذا ها را انجام میدهد از این رو نسبت دیگر روش های رایج برای پخت غذا بیشتر ویتامین های موجود در مواد غذایی را از حفظ میکند.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر ها در سه مدل توکار، رومیزی و کشویی طراحی شده اند که هرکدام از آنها گنجایش های متفاوتی دارند.

از بهترین برندهای مایکروفر میتوان به سامسونگ، ال جی، بوش، پاناسونیک، راسل  هابز و… اشاره کرد. البته شرکت های ایرانی مثل اسنوا هم توانسته اند مایکروفرهای با کیفیتی تولید کنند.

مشاهده و خرید انواع آون توستر و مایکروفر

اما اگر بخواهیم درمورد معایب مایکروفر بگویم باید به این نکته اشاره کنیم که امواج مایکرو که از مایکروفر ها منتشر میشود خطر البته به سرطان را به وجود می آورد.